Kontakt
Masz pytania jak działa sprzęt ?

Zadzwoń do nas
+48 690 400 350

Jak działa Rentmama?

Jak działa Rentmama?

Masz pytania jak działa nasza
wypożyczalnia online ?

Zadzwoń do nas
+48 690 400 350

Detektory tętna płodu (tzw. KTG) to urządzenia wykorzystywane w praktyce lekarskiej w celu odsłuchu pracy serca dziecka rozwijającego się w łonie matki. Badanie to pozwala ocenić prawidłowość wewnątrzmacicznego rozwoju płodu. Dostępne na rynku są zarówno detektory tętna płodu przeznaczone do zastosowań profesjonalnych, oraz te umożliwiające domowe KTG. Nowoczesny detektor tętna płodu pozwala na sprawdzenie akcji serca już od dziewiątego tygodnia ciąży. Zaawansowane technologicznie urządzenia do pomiaru tętna płodu takie jak Jumper Medical JPD-100E oferują dodatkowo opcję wyświetlania otrzymanego wyniku bezpośrednio na wyświetlaczu. Domowy detektor tętna płodu JPD-100E, oprócz głośnika, posiada też w miejscu głośnika wyjście słuchawkowe pozwalające na rejestrację tętna dziecka.
Odsłuch bicia serca płodu możliwy jest dzięki zastosowaniu fal ultradźwiękowych. Ich natężenie zawsze jest niższe od wartości ustalonych przez Amerykański Instytut Ultradźwięków w Medycynie, dzięki czemu są całkowicie nieszkodliwe dla matki i dziecka rozwijającego się w jej łonie. Głowica detektora tętna płodu JPD-100E wysyła falę o wysokiej częstotliwości (2,5MHz), która po napotkaniu na swojej drodze różnych tkanek, wraca częściowo w kierunku głowicy. Następnie odbite fale zostają przetworzone na sygnał elektryczny, a po wzmocnieniu oraz filtracji na sygnał dźwiękowy. Zasada pracy detektora tętna płodu oparta jest o efekt Dopplera. Każdy ruchomy obiekt na drodze fali ultradźwiękowej zmienia jej częstotliwość, a zmiana ta zależna jest od prędkości tego obiektu.

Opinie

To był prezent od teściowej... Oglądała program, gdzie pokazywali takie urządzenie i jak się potem przyznała, chciała posłuchać wnuka zanim się jeszcze urodzi. Wypożyczyła detektor na dwa tygodnie – nie wiedziała, jak zareagujemy z mężem na taką 'niespodziankę'... Kiedy usłyszałyśmy serduszko, obie nie mogłyśmy ukryć wzruszenia. To był najlepszy prezent jaki mogłam dostać. Oczywiście przedłużyliśmy umowę o kolejne tygodnie, a teściowa często wpada posłuchać wnusia.
Alicja T.
Gdańsk
Wypożyczyłam detektor bardzo wcześnie, bo już w 8 tygodniu ciąży. Na początku nie udało mi się nic usłyszeć, ale po kilku dniach prób w końcu było – serduszko mojego maleństwa! Od tamtej pory nie ma dnia, żebym nie włączała detektora. To najcudowniejszy dźwięk, jaki znam! Dziękuję Wam, że jesteście i umożliwiacie mi i innym mamom przeżywanie takich pięknych chwil!
Malwina G.
Wrocław
Dobra obsługa, szybka przesyłka, sprzęt pierwsza klasa. Udało się usłyszeć serduszko już w 9 tygodniu ciąży, próbowałam też na innym urządzeniu i tam nic nie słyszałam. Zabrałam detektor na wizytę do mojej ginekolog i ona też była zaskoczona, że na domowym sprzęcie tak dobrze słychać tętno. W kolejnej ciąży również skorzystam z Państwa usług.
Ela Ł.
Wrocław

Wysyłaliśmy do następujących miast